FAQ

Poniżej prezentujemy listę najczęściej zadawanych nam pytań i odpowiedzi. Jeśli nie znajdziecie Państwo tutaj pytania, które Was nurtuje - zachęcamy do kontaktu.

Czy program Asystent Geodety dostępny jest na iPhone?

Na niniejszej stronie prezentujemy naszą wersję programu Asystent Geodety przeznaczoną tylko na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Android. Tej wersji programu nie można zatem zainstalować na iPhone. Jednakże w sklepie AppStore znajduje się nasz program w wersji dla iOS (iPhone, iPad). Oba te programy mają bardzo zbliżony wygląd i możliwości. Jednakże nie są idealnymi odpowiednikami, tzn. część funkcji dostępnych w wersji dla Androida nie posiada wersja dla iPhone.

Czy program Asystent Geodety dostępny jest na Windows Mobile lub Symbiana?

Niestety na chwilę obecną dostepne są wersje tylko na iOS i Androida.

Czy Asystent Geodety jest darmowy?

Tak, z programu można korzystać bez uiszczania żadnych opłat. W ramach licencji FREE (darmowej) wprowadzone są jednak różne ograniczenia w funkcjonalnościach dodatkowych, np. baza danych może pomieścić maksymalnie 20 punktów. Po wykupujeniu licencji PROFESSIONAL wszystkie ograniczenia zostaną zdjęte.

Czy wystawiacie Państwo faktury VAT?

Tak, oczywiście.

Czy można pobrać i zainstalować program poprzez sklep Google Play?

W chwili obecnej nie ma takiej możliwości. Podyktowane jest to dwoma argumentami: umieszczając aplikację w sklepie Google Play automatycznie odprowadzamy 30% wartości programu do firmy Google. Cena naszej aplikacji musiałaby zatem automatycznie zostać podniesiona; drugi argument - to zmniejszone bezpieczeństwo naszej aplikacji jeśli chodzi o piractwo.

Nie mogę zainstalować programu. Co robić?

Aby móc zainstalować nasz program w Ustawieniach telefonu/tabletu, w zakładce Bezpieczeństwo musi być zaznaczona opcja Nieznane źródła. Dopiero wówczas będzie możliwe zainstalowanie programu pochodzącego z innego źródła niż oficjalny sklep Google Play.

Po uruchomieniu programu widoczny jest czarny ekran i aplikacja jest zamykana. Co robić?

Na niektórych urządzeniach może występować podobna rekacja w sytuacji, kiedy moduł GPS jest wyłączony. Włącz moduł GPS w swoim urządzeniu i wówczas uruchom Asystenta.

Czy cena programu jest opłatą jednorazową?

Tak, dokonując zakupu programu otrzymujemy licencję dożywotnią na korzystanie z aplikacji oraz wszystkie przyszłe aktualizacje. Jednakże licencja udzielana jest na urządzenie, na którym będzie aktywowany specjalny kod. Oznacza to, że zmieniając urządzenie (lub np. kartę SIM) będzie konieczne ponowne zakupienie programu.

Czy licencja na program jest dożywotnia, czy trzeba ją jakoś przedłużać?

Licencja na program Asystent Geodety jest dożywotnia. Oznacza to, że po jednorazowym zakupieniu programu można z niego korzystać dowolnie długo. Również aktualizacje do wszystkich nowszych wersji dostępne są za darmo bez limitu czasowego.

Ważna jest jednak kwestia zabezpieczenia naszego programu. Otóż nasza licencja przypisywana jest do urządzenia, na którym jest aktywowana. Oznacza to, że zmieniając kartę SIM, zmieniając telefon itp. może się okazać że licencja będzie już nieważna i będzie potrzeba zakupienia nowej licencji.

Czy za aktualizację programu do nowszej wersji trzeba dodatkowo płacić?

Nie. Wszystkie aktualizacje programu są dostępne za darmo i na zawsze.

Czy posiadacie Państwo licencję na używanie map Google?

Licencja na wykorzystywanie map Google dostępna jest pod adresem: https://developers.google.com/maps/terms. Na szczególną uwagę zasługuje punkt 9, w szczególności punkt 9.2.1 Exceptions, podpunkt (b).

(i) The rule in Section 9.1.1(a) (Free Access) does not apply if your Maps API Implementation is used in a mobile application that is sold for a fee through an online store and is downloadable to a mobile device that can access the online store. (ii) The rule in Section 9.1.1(b) (Public Access) does not apply if your Maps API Implementation is an Android application that uses the Google Maps Android API. (However, the rule in Section 9.1.1(b) (Public Access) will continue to apply if your Maps API Implementation is an Android application that uses any other Maps APIs, unless the Maps API Implementation qualifies for the exception in Section 9.1.2(a) (Enterprise Agreement with Google).)

Zwracamy także uwagę na przykład, jaki jest podany w punkcie 9.3.1 Examples podpunkt (b):

(b) You can charge a fee for your Maps API Implementation if it is an Android application downloadable to mobile devices from the Android Market.

Niezależnie jeszcze od powyższego - nasza aplikacja może być wykorzystywana za darmo, bez ograniczenia czasowego. Na licencji FREE (darmowej) nie są wprowadzone żadne ograniczenia w funkcjonowaniu map Google. Licencja Professional (płatna) dotyczy funkcji dodatkowych, w które wyposażona jest aplikacja (np. mechanizm konwersji punktów w różnych układach współrzędnych, obsługiwana baza danych z punktami itp.)

Szanowny Użytkowniku :-)
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) chcielibyśmy Cię poinformować,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z serwisu Asystent Geodety.
Zamykając ten komunikat, poprzez kliknięcie przycisku Akceptuję, wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, jak również na przyjmowanie na swoim urządzeniu tzw. plików cookies,
zarówno przez nas, tj. BinSoft Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Szczytnie, jak i przez naszych Zaufanych Partnerów - w celach marketingowych, włączając w to analizowanie i profilowanie.
Dokładne informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zachęcamy, zapoznaj się znią!

Akceptuję Nie akceptuję